کتاب رهبری آموزش عالی (رویکرد هوش عاطفی و اثربخشی هیئت علمی) تالیف: دکتر کامران محمدخانی

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما


جهت سفارش تبلیغات با شماره در تماس باشید (ماهانه تنها....... تومان با بازدهی عالی)

ثبت تبلیغات لینکی در سایت تنها با ...... تومان در ماهدربارة این کتاب

اهمیت و ضرورت تدوین این کتاب را، بی‌تردید باید به منظور حل یک معضل بزرگ جستجو نمود. بی‌شک درمان بیماری آموزش ‌عالی کشور، به رغم کثرت معالجاتی که بر روی آن صورت گرفته و نسخه‌های متعددی که برای شفای آن نوشته شده، در غیاب عنصر هوش عاطفی، امکان‌پذیر نخواهد بود. مادامی که با طرح راهکارهای جدید و چارچوبی مدون، در صدد ایجاد و بهبود هوش عاطفی، سبک رهبری و فضای منبعث از آن برنیآئیم، اندیشة تولید، انتقال و اشاعة دانش و نیز ارائه خدمات علمی و مشاوره‌ای اثربخش به ذی¬نفعان، اندیشه‌ای ناصواب و خیالی باطل خواهد بود.


صرفِ داشتن تخصص، عنوان علمی و درجات بالای دانشگاهی، اثربخشی اعضای هیأت علمی را به دنبال نخواهد داشت، بلکه وجود یک چارچوب و نظام رهبری الهام گرفته از مبانی ذکاوت عاطفی است که زمینه‌های لازم برای الهام‌بخشی، انگیزه‌آفرینی، شکوفایی و بالندگی و در نتیجه اثربخشی اعضای هیأت علمی را فراهم می‌سازد.


به رغم اینکه حدوداً دو دهه از عمر پژوهش در حوزة هوش عاطفی می¬گذرد، ولی متأسفانه در داخل کشور، ادبیات مدون و تحقیقات علمی زیادی در حوزه هوش عاطفی و آموزش عالی انجام نشده است. مطالعات صورت گرفته در این حوزه، بیشتر بر قابلیت¬های فردی هوش عاطفی تأکید داشته و عمدتاً علوم رفتاری و  روان¬شناسی را مورد بررسی و مطالعه قرار داده است. پژوهشهای صورت گرفته در جهان هم، یا در سازمانهای غیر دانشگاهی انجام شده است و یا در صورت مطالعه در حوزة آکادمیک کاملاً بر توانمندیهای عاطفی درون فردی تمرکز داشته است.


طبق بررسیهای دقیق نویسنده، هیچ تحقیق دانشگاهی که در صدد ارائه مدل و یا چارچوبی برای ایجاد و یا بهبود نظام مدیریتی آکادمیک مبتنی بر هوش عاطفی به منظور اثر¬بخش¬سازی اعضای هیأت علمی و یا حتی بررسی این موضوع باشد، انجام نشده است. از این رو، این نوآوری در پژوهش می¬تواند مهمترین وجه ممیزه این کتاب باشد.

دکتر کامران محمدخانی


مشخصات

  • منبع: http://hea.blogsky.com/1395/09/21/post-136/کتاب-رهبری-آموزش-عالی
  • کلمات کلیدی: عاطفی ,علمی ,صورت ,انجام ,هیأت ,اثربخشی ,صورت گرفته ,اعضای هیأت ,هیأت علمی ,کامران محمدخانی ,دکتر کامران ,دکتر کامران محمدخانی
  • در صورتی که این صفحه دارای محتوای مجرمانه است یا درخواست حذف آن را دارید لطفا گزارش دهید.

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما
عکس آقای خامنه ای

آخرین جستجو ها

برای ورود به کانال الگرام ما کلیک کنید